EFC4626Rは、Nチャネル・パワーMOSFETです。(24V、5A、46.2mΩ、デュアルEFCP)
  • Lithium-ion battery charging and discharging switch
  • lithium ion battery - Smart Phone,Cell Phone,Tablet PC,Digital still camera, etc.
  • 2.5V drive
  • Common-drain type
  • Protection diode in
Tools and Resources
Product services, tools and other useful resources related to EFC4626R
Buy/Parametrics Table
検索
Close Search
製品:
1
共有
Product Groups:
Orderable Parts:
1
製品
状態
CAD Models
Compliance
Package Type
Case Outline
MSL Type
MSL Temp (°C)
Container Type
Container Qty.
ON Target
Channel Polarity
Silicon Family
Package Name
Type
Gate Level
Wide SOA Mosfets
Configuration
OPN in older Technology
V(BR)DSS Min (V)
RDS(on) Max @ VGS = 10 V (mΩ)
VGS Max (V)
Vgs(th) Max (V)
Id Max (A)
PD Max (W)
RDS(on) Max @ VGS = 2.5 V (mΩ)
RDS(on) Max @ VGS = 4.5 V (mΩ)
Qg Typ @ VGS = 4.5 V (nC)
Qg Typ @ VGS = 10 V (nC)
Ciss Typ (pF)
Qgd Typ @ VGS = 4.5 V (nC)